TurTc Arama Motoru, 2008 yılında Bolu'da kurulmuştur. Araştırma ve geliştirme odağında çeşitli çalıştırmalar yürütmektedir. TurTc, kendi veri tabanına sahip yerli arama motoru projesidir. Kendisine air mail, sosyal medya, reklam paneli vb. ek hizmet alanları ve olanakları sunmaktadır.

TurTc Arama Motoru, 2008 yılında Bolu’da kurulmuştur. Araştırma ve geliştirme odağında çeşitli çalıştırmalar yürütmektedir. TurTc, kendi veri tabanına sahip yerli arama motoru projesidir. Kendisine air mail, sosyal medya, reklam paneli vb. ek hizmet alanları ve olanakları sunmaktadır.

Peki Ama Neden TurTc Arama Motoru?

Neden TurTc arama motorunu kullanmalıyız, sorusuna geliştiricisi ve yetkilisinin bizzat yaptığı açıklama ile cevap vermek istiyorum.

“2021 yılında dünya geneline baktığımızda kullanıcı sayısı artış göstermiştir. Sektörde kalıcı bir yer adinmeyi ve hizmet vermeyi başarmıştır. Birçok kişi bilgiye ulaşmak, içeriklere erişebilmek ve sosyal ağladaki profillere, hesaplara ulaşabilmek için arama motorlarını kullanıyor. Biz de bu alanda dışa bağımlılığı azaltmak istiyoruz. Milli alt yapı, milli adlandırma ve hizmet anlayışı çerçevesinde TurTc’yi geliştiriyoruz.”

Firma Yetkilisi

Markalaşma Süreci

TurTc Arama Motoru
TurTc Arama Motoru

Arama motorunun adlandırma ve marka sürecinden bahsedelim. Web ağındaki bilgi ve materyallere çok daha kolay ve hızlı biçimde ulaşma durumunu en iyi “turlamak” fiili anlatır. Yine bu hizmeti en iyi temsil edecek imge “TC” Türkiye Cumhuriyeti ibaresidir. Bu doğrultuda “Turlamak” (Tur) fiili ve TC kısaltmasının birleşimi olarak “TURTC” adlandırması marka olarak kabul edilmiştir.

Sponsor ve destekleyiciliğini yaptığımız Rastgelelik Arama Motoru ekibi de TurTc’nin gelişim ve tanıtımlarına katkı sağlamakta, yerli arama motoru projelerinin devam etmesini amaçlamaktadır.

Bizler de Hemen Tasarım ekibi olarak gerek sponsor ve geliştiricisi olduğumuz Rastgelelik arama motoru, gerek desteklediğimiz Turtc arama motoru olsun tüm yerli arama motoru projelerinin devamını diliyoruz. Bu kapsamda tanıtım ve gelişimlerine destek vermek istiyoruz.

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

TurTc Arama Motoru
TurTc Arama Motoru

Hepimiz dünyanın bir tek arama motoru olarak Google’dan ibaret olmadığını bilmemiz gerekiyor. Yine onunla beraber Bing, Yandex, Baidu vb. arama motorlarından da ibaret değildir. Yerli birçok projenin var olduğunu bilmemiz gerekli. Ayrıca gelişimi devam eden Azimli, Rastgelelik gibi bu arama motoru da 13 yıldır gelişmeye ve kullanılmaya devam ediyor.

Bazı Servisleri: E-Posta servisi (ttposta.com), Arama Motoru (turtc.com / turtc.com.tr) vb.

Arama motorunun ayrıca Google Play‘da mobil android uygulaması da mevcuttur. Mobil – Smart cihaz ve tabletlerde hızlı ve kolay arama yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İçindekiler

5/5

Kategoriler

Shopping Cart
Sohbeti Başlat
Destek mi gerekli?
Hoş Geldiniz,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
- Hemen Tasarım -
%d blogcu bunu beğendi: