Kurumsal Web sitesi, kurumsal bir işletmenin internet üzerindeki görünümüdür. Bu web site kurumsal işletmelerin hizmetlerini, projelerini, ürünlerini ve bir çok bilgiyi bulundurur. Bu

Kurumsal Web Sitesi, kurumsal bir işletmenin internet üzerindeki görünümüdür. Bu web site kurumsal işletmelerin hizmetlerini, projelerini, ürünlerini ve bir çok bilgiyi bulundurur. Bu nedenle kurumsal web sitenizi tasarlarken en doğru verileri ve tasarımı seçmelisiniz. Bir kurumsal web sitesi tasarlarken dikkate alınması gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Kurumsal web siteniz sizin işletmenizi yansıtacaktır. Bu nedenle ilk olarak sitenizi tasarlarken iyi kodlama bilgisine sahip olmalısınız. Ancak günümüzde hiç bir kodlama bilgisi gerekmeden web site hazırlayabileceğimiz WordPress, uCoz, Wix, uKit gibi yüzlerce sistem geliştirilmiştir. Web sitenizde vizyon ve misyonunuza yer vermelisiniz. Aynı zamanda işletme hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

Kurumsal Web Sitesi Özellikleri

Daha önce de değindiğimiz gibi firmanızı yansıtan bu web site çeşidi, belli donanımlar birleşmesinde gerçekleşir. Kurumsal web sitesinin en belirgin özelliği bir şirketi, firmayı yansıtabiliyor oluşudur. İkinci belirgin özelliği ise kurumsal hitaba uygun dilde içerikler üretiyor olmasıdır. Gelin hep beraber kurumsal web sitelerin yapması gerekenlere bakalım;

Kaliteli ve yerel Hosting

Hosting nedir? sorusunu Hostin ve Domain Nedir? adlı yazımızda bahsetmiştik. Verilen linkten detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru Google arama motorudur. Bu nedenle web sitelerinde SEO uyumunu Google yönlendirmektedir. Google’ın web sitesinde dikkat ettiği birkaç etken vardır. Bunlardan biri kaliteli ve yerel hostingtir. Aslında kaliteli oluşundan çok yerel olup olmadığı Google için oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise kitledir. Yani işletmenin doğru kitleyi seçip seçmediğine dikkat ediyor Google. Bu sebepten ötürü eğer Türkiye’de hizmet veren bir işletme iseniz Türkiye’de olan bir sunucu tercih etmelisiniz. Bunun sebebi ise hostinglerin farklı oluşudur. Hostingler değiştikçe fiyatları, görevleri de değişiyor. Mesela web siteniz büyük kitlelere hitap etmeyip, doğrudan bir kategoride satış yapacaksa tekil hosting adını verdiğimiz hostingi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde maliyetinizi de düşürmüş olacaksınız.

Organik İçerik

Organik içerik resmi web sitesinin indeks ve SEO uyumu açısından çok önemlidir. Az önce de bahsettiğimiz Google organik, özgün içeriğe de dikkat etmektedir. Organik içerikler yani yazılar, görseller, videolar web sitenizi daha kaliteli ve daha önde gösterir. Organik içerikler için bazı önemli detaylar;

  • Yazdığınız veya hazırladığınız içerikler %100 özgün olmalıdır.
  • İçerik daha önce internet ağında kayıtlı olan herhangi bir web sitede yayımlanmamış olmalıdır.
  • İçeriğinizde alıntı yaptığınız zaman bunu belirtmelisiniz.

Kurumsal Sitenizin Hızı

Sitenizin hızı oldukça iyi olmalıdır. Siteniz geç açıldığı sürece müşteriler, kullanıcılar bundan pek de memnun kalmayacaklardır. Yapılan bir araştırmaya göre: bir kullanıcı 3 saniyeden fazla beklediği sürece sıkılmaktadır, daha uzarsa bu süreç sinirlenmektedir. Bu nedenle web sitenizin hızını iyi hale getirmelisiniz. Bu da iyi bir kodlama bilgisine dayanır. Web sitenizin hızını Google Speed ve Gtmatrix araçları üzerinden test edebilirsiniz.

Kurumsal Görsel Tasarım

Hem Google hem de kullanıcılar için önemli olan bir diğer etken ise görsel içerik zenginliğidir. Sitenizde içeriklerinize doğru görseller seçmelisiniz. Aynı zamanda videolar ile sitenizi zenginleştirip göze hitap etmelisiniz.

Responsive (Duyarlı)

Responsive yani mobil uyumlu web site olarak kullanılır. Aslında “duyarlı web tasarımı” demektir. Web sitesinin diğer cihazlara duyarlı olmasını sağlar. Günümüzde mobil cihaz kullanımı aldı başını gitti… Bu sebeple web siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Eğer E-Ticaret üzerine kurulu bir firmaysanız bu daha da önemli hale gelmektedir. Çünkü artık kullanıcılar mobil cihazlardan alışveriş yapmayı daha fazla tercih eder. Bu da web sitenizin mobil uyum sağlamak zorunda olduğunu göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

İçindekiler

5/5

Kategoriler

Shopping Cart
Sohbeti Başlat
Destek mi gerekli?
Hoş Geldiniz,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
- Hemen Tasarım -
%d blogcu bunu beğendi: